KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14976192
nr 1497 6192
Johan Ossian-Andersson
(1889-1975), Sverige
Oljemålning, Signerad, Marin. Olja på duk, 49x75 cm, yttermått inklusive ram: 70x95 cm
Johan Ossian Andersson, J Ossian, född 1889 i Uppsala, död 1975, svensk målare.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 24 oktober 2022
kl 19:19:38
19/10 21:21:51
Johan Ossian-Andersson
Läs mer om Johan Ossian-Andersson